Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır?

Tarih: 27-02-2019 09:13 664 görüntüleme

Kapı erişim kontrol sistemi nasıl çalışır?

Kapı erişim kontrolü, mülkünüzü korumak için akıllı ve kolay bir yoldur. Doğru sistemle, ön ve arka girişler kolayca korunabilir. Erişim kontrolü açısından, kapı geçiş kontrol sistemleri, diğer herhangi bir erişim kontrolü ile aynı şekilde çalışır. Erişim kontrol sunucusuna veya IP ağına bağlı, elektronik olarak kilitlenmiş bir kapı, kablolu veya kablosuz bir bağlantıyı kullanır.Kimlik bilgisi (genellikle bir PIN kodu veya anahtar kartı) girildiğinde panel sunucuyla iletişim kurar, kimlik bilgilerini doğrular ve ardından kapı operatörü ve kontrol paneline bir elektronik sinyal gönderir. Ardından yetkili personelin girebilmesi için kapının açılmasına izin verilir.

Çoğu otomatik kapı açma sistemi, üreticinin belirlediği şekilde kendi uyumlu erişim kontrol paneli ve tuş takımı ile birlikte gelir. Bununla birlikte, çoğu ONVIF uyumlu erişim kontrol sistemleri profesyonel bir entegratör tarafından kurulursa birbirleriyle çalışabilirler.

Hemen hemen tüm kapı erişim kontrol sistemleri, swipe kartları, prox kartları, PIN kodları, akıllı kartlar ve biyometrik tarama gibi tüm kimlik bilgilerini kabul eder. Birçok yeni sistem daha esnek ve daha güçlü erişim kontrolü sağlayan video ve IP intercom sistemleriyle entegre edilebilir.

Otomatik kapı sistemleri genellikle binanın güç sistemine bağlanır, ancak genellikle 12 voltluk bir batarya gibi bir yedek güç sistemi ile gelirler, böylece bir elektrik kesintisi durumunda da çalışabilirler. Bazı modeller güneş enerjisiyle bile entegre edilebilir, ancak genellikle yedek batarya daha pratik ve daha güvenilirdir.

Kaynak: guvenlikonline.com
Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır?
 
Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır? başlıklı yazıyı paylaşın...